registrace | zapomenuté heslo

Horoškola VHS Brno (garantovaná horoškola ČHS)

HOROŠKOLA 2017 - horoškola je již obsazená

Horoškola VHS Brno jedna z nejdéle fungujících horoškol v Brně, při druhém největším oddílu v ČR. Zaměřujeme se na lezení na skalách a v horách, a to jak v letním, tak i zimním období, kurzy skialpinismu, kurzy lezení ledů. V průběhu celého běhu horoškoly klademe důraz na teroretické základy i lezeckou praxi. Orientujeme se na bezpečné lezení/pohyb na skalách/v horách. Ti kdo už nějaký čas lezou si můžou vše srovnat v hlavě a případně své zkušenosti zkonfrontovat s jinými názory. Učíme dle standardů metodiky ČHS a UIAA.

Průběh horoškoly je pro všechny zájemce stejný a to bez rozdílu vašich zkušeností - tedy vše od A do Z. Co vše učíme? - navazování, uzly, lezecké povely, lezecký materiál, jistící pomůcky + zakládání (skoby, friendy, čoky, abalaky, smyčky ...), chytání pádů, prusíkování, slanění (s/bez prusíku), skalní/horské štandy, přesedání ve slaňáku, horní/dolní jištění druholezce a prvolezce s pomocí jistících pomůcek (½ loďák, reverzo, ATC guide...), jednolanové techniky, záchranu na skalách/v horách, samozřejmě základy první pomoci a mnoho dalších činností, které se u lezení naskytnou.

Horoškola 2017

Základní info a změny v horoškole:

Horoškola je rozdělená do 4 základních částí:

- jarní část - probíhá březen - červen daného roku

- letní část - pobyt v letních horách - probíhá v červenci/srpnu daného roku - jedná se o nádstavbu pro zájemce, kteří absolvovali jarní část

- podzimní část - orientace na problematiku zimních hor a příprava pro možnost absolvování pobytu v zimních horách - jedná se o nádstavbu pro zájemce, kteří absolvovali jarní část

- zimní část - pobyt v zimních horách - probíhá v únoru/březnu následujícího roku - jedná se o nádstavbu pro zájemce, kteří absolvovali jarní část


  1. počet nováčků, kteří budou přijati do naší horoškoly bude maximálně 22. Toto vše s ohledem na zkvalitňování výuky a na počet kompetentních/aktivních instruktorů, kteří se můžou nováčkům věnovat.
  2. opětovné rozdělení horoškoly do čtyř základních částí. (kdy po absolvování 1./jarní části můžete ukončit účast v horoškole). Další 3 části (letní hory, podzimní horoškola a zimní hory) jsou už jen nástavbou pro vás.
  3. pro absolvování horoškoly je nutné stát se členem VHS a ČHS
  4. v rámci výjezdů do zahraničních lezeckých destinací je nutné mít pojištění (individuální) – v pojištění je více možností – ČHS, OEAV, Generali, Kooperativa, UNIQA …

Program horoškoly:

Horoškola bude tradičně rozdělena do čtyř základních částí (viz výše, v podstatě se zájemce může zúčastnit pouze první části, kterou zakončí závěrečnými zkouškami), další tři části jsou rozšířením stávajících zkušeností, určené pro zájemce o pobyt v horách a horolezectví a s tím spojenou další výuku (pohyb v letních/zimních horách, lezení ledů, skialpinismus, lavinová prevence atd.)

Podrobnější informace k jednotlivým částem najdete na příslušných záložkách - program bude upřesněn na začátku ledna 2017.

O vaši bezpečnost na akcích a výuku se budou starat:
Tomáš Matějka
– instruktor HAL ČHS
Jiří Žižkovský - instruktor RCI ČHS
Martin Průcha - instruktor HAL ČHS 
Petr Šťastný - instruktor HAL ČHS
Tom Zunt - instruktor RCI ČHS
Ondra Marvánek - instruktor HAL ČHS
Eliška Sychrová - instruktorka RCI ČHS
Michal Halva - instruktor HAL ČHS
Tomáš Vobruba - instruktor HAL ČHS
Andrej Škrabák - instruktor HAL ČHS

a další členové oddílu - Michal Jankových, Adam Šabacký, Jiří Ježek, Petr Daněk, Jan Cikánek

Kontaktujte:

Tomáš Matějka, 604 910 346, matejka.tom@centrum.cz
Jiří Žižkovský, 775 162 958, jirizizkovsky@post.cz