Ahoj kamarádi. Mnozí jste si již určitě všimli, že na Blatinách máme zrekonstruovaný bar, dovolte mi proto k tomu několik poznámek.

K rekonstrukci se výbor rozhodl proto, že tato místnost byla z hygienických důvodů již zcela nevyhovující. Stav omítek v baru byl sice esteticky impozantní, ovšem již také v hrozném stavu. V každém případě je starý stav se všemi artefakty zadokumentován a uvažujeme o vytvoření několika fotografií na stěnu.

S přípravou na samotné práce nám dost pomohla Tamara Buganská, která si pohrála s vizualizacemi, na základě představ a požadavků, které jsme si na výboru a se správci ujasnili.

Dále pak následovalo vyklizení starého nábytku a zařízení. V místnosti jsme při té příležitosti zrekonstruovali také elektrické rozvody, včetně osvětlení. Omítku samotnou jsme neškrabali, pouze lokálně opravili a vymalovali. Samotný pracovní pult jsme nechali vyrobit z nerezu, aby byl odolný a snadno udržovatelný. Nábytek a samotný barový pult nám pak vyrobil a instaloval Radek Daněk. Bar jsme doplnili základními spotřebiči jako lednice, vařič atd. Většina prací byla provedena dodavatelsky a celková investice na akci byla cca 135 tis.

Doufám, že zažijete v novém baru spoustu příjemných a veselých chvilek a brzy vezmete finální výzdobu v duchu starých tradic do svých…no, rukou.