Po počátečních peripetiích s naší domluvou jsme s Alčou a Peťou začaly letos v únoru s dětským lezeckým kroužkem v rámci oddílu VHS. Naše ambice byly vytvořit skupinku dětí, které bude lezení a hry s ním spojené především bavit a budou si užívat společný čas. Věkový rozsah jsme zvolily 6-15 let a společně s Tomem a Andym vybrali jako nejvhodnější bouldrovku Veslák.
Začaly jsme se 7 dětmi ve věku 6-10 let. První hodina a půl na Vesláku nás pozitivně namotivovala, že to bude mít smysl. Hry, lezení s hrami i lezení a vymýšlení bouldrů děti bavily a odcházely spokojené.  
Další hodina následující středu byla už ale trošku komplikovaná. Veslák se zrovna zavřel kvůli začínající epidemii koronaviru, přesunuli jsme se tedy na Flash boulder. I tak se ale kroužek povedl, bohužel jsme ještě netušili, že naše další společné setkání bude až v červnu.

Jak bylo v plánu již od začátku, vyrazili jsme první červnovou sobotu na skalku do Lažánek. Cesty v obtížnosti cca 2 - 4+  hustě osázené borháky jsou ideálním místem pro lezení s dětmi. V průběhu dne si děti vylezly spoustu cest, seznámily se tak s lezením na laně a na skále, vycvakáváním/ cvakáním expresek, navazováním na lano, smotáváním lana a snažily jsme se najít i spáru vhodnou pro založení friendu na ukázku. Většina si vyzkoušela cesty i sama tahat. Velký úspěch na závěr dne mělo lezení se zavázanýma očima na top rope (doporučuji vyzkoušet! ).
Byl to parádní den, takže od září začínáme znovu, tentokrát snad už bez přerušování.

Kolouch