registrace | zapomenuté heslo

Nástěnka

Na tomto místě můžete podobně jako na nástěnce v klubovně najít různé informace a sdělení, plakáty a pozvánky na různé akce pořádané buď v rámci VHS, nebo i jinde. Informace se sem vystavují nejčastěji podle domluvy se správcem serveru. Umístit je sem mohou i členové výboru. Pokud chcete něco na nástěnce zveřejnit a nehodí se to umístit např. do kalendáře akcí nebo do diskuse, neváhejte svůj příspěvek poslat emailem nebo přes webový kontaktní formulář.

Dotace lezeckých stěn - zima 2022/2023

 

S účinností od 1.11. 2022 jsou obnoveny dotace vstupného pro členy VHS na lezecké stěny pro zimní sezónu 2021/2022.

V této zimní sezóně bude pokračovat systém dotací nastavený v minulých letech, který funguje bez ohledu na to, zda je vstup hrazen jednorázově anebo z depozitu (na permici) a v jaké výši.

Aktuálně jsou dotace poskytovány za vstupy na těchto stěnách:

Dotace na každý vstup člena VHS bude shodná, a to 20 Kč. Nebude připisována na kredit ani o ni nebude snižováno vstupné, to normálně uhradíte. Podle evidence vstupů (viz níže) Vám bude připsána souhrnná částka k 1. 4. 2023 na konto SPORT ve VHS, odkud ji potom můžete čerpat.

Dotaci bude možné uplatnit maximálně 30x.

Na pokladně stěn, kde platíte vstup, jsou umístěny sešity s nápisem VHS, kam pouze zapíšete datum vstupu a své jméno.

Do sešitu zapisujte:

  • pouze do řádků
  • do každého řádku pouze jeden záznam o vstupu jednoho člena
  • do řádku zapište datum vstupu a plné jméno člena (jméno a příjmení)

Do sešitu nepište:

  • nečitelně
  • přezdívky (ani vtipné ani známé)
  • více jmen na jeden řádek
  • kokotiny
  • vstupy zpětně

Personál stěn zapisování do sešitů nekontroluje a nepřipomíná, nemá cenu z nich tahat informace k dotacím. Kontrolovat je budu já, porovnávat s evidencí členů VHS a připisovat Vám peníze na konto SPORT.

Dotace budou poskytovány za vstupy od 1. 11. 2022 do 1. 4. 2023 případně po dobu kratší nebo i delší, podle stavu vyčerpání celkové částky vyčleněné na dotace.

Nakonec upozornění: následek případných leváren v evidenci je škrtnutí všech dotací pro jedince za sezónu!

 

Případné dotazy na webu v diskuzi.

Za VHS

Jirka Žižkovský

 

 

Lezecká soutěž


Po diskusi výboru jsme se rozhodli finančním příspěvkem podpořit i lezení venku, abychom nedotovali jen lezení na stěně.
Tím bychom také rádi oživili lezecké deníčky na našem webu (https://www.vhsbrno.cz/vystupy/), které by měly sloužit jako zdroj informací k lezeným cestám a oblastem.

Systém dotací
Výstupy zapsané do lezeckého deníčku na webu jsou hodnoceny stávajícím bodovým systémem, který zohledňuje obtížnost cesty, délku, styl apod. Dotace bude ve výši 1 Kč/bod. Maximální rozpočet pro rok 2022 je 22 500 Kč, pokud by měl být překročen, bude upravena dotace za 1 bod.
Výsledná dotace se zúčastněným připíše na konto Sport.
Protože by tyto dotace duplikovaly vyhodnocení lezecké soutěže v kategorii „Nejaktivnější lezec/lezkyně“, je tato kategorie zrušena a vyhlašovat se budou pouze kategorie „Nejhodnotnější výstup na skalkách/horách/písku“.

Jaké zápisy se hodnotí/počítají?
Hodnotí se: OS, OSF, RP, PP
AF – pouze hory a písky
Ostatní AF, za vůdcem, pytel se nehodnotí
Opakované výstupy – ano

Zavedení této dotace berte prosím jako pokus o podporu lezení venku. Po čase systém vyhodnotíme a provedeme potřebné změny, např. úprava bodování, vylepšení databáze cest, výše dotace. Výbor VHS rád přijme jakékoliv zpětné reakce, nápady. Pokud k tomu budete něco mít, tak se klidně obraťte na členy výboru. Prosíme však o konstruktivní diskuzi.

 

 

Výbor VHS stále hledá správce na Blatiny

Výbor Vysokohorských sportů Brno stále hledá správce na Blatinách. Předpokladem je členství ve VHS (není nutnou podmínkou). Dále pak je předpokladem pracovitost a spolehlivost, schopnost řešit problémy s provozem chalupy a její zařízení, základní zvládnutí komunikačních technologií a příslušné účetní agendy. Jako nezbytné se jeví dobré komunikační schopnosti, flexibilita, iniciativa jakož i určitá dávka „otrlosti“.

Povinností správce je zejména zajistit nebo provádět týdenní úklid, jakož i drobné opravy zařízení, zadávat požadavky na rozsáhlejší opravy.

Práce správce je přiměřeně odměňována. K výhodám správcování patří také volné užívání správcovského bytu.

Kdo má zájem o bližší informace prosím kontaktujte předsedu nebo některého člena výboru.

Pojištění pro členy ČHS


Cestovní pojištění UNIQA:
Je poskytováno na základě rámcové smlouvy mezi ČHS a pojišťovnou UNIQA, a.s. Vztahuje se i na horolezectví, skialpinismus a další outdoorové aktivity včetně vodáctví. Pojištění je možné zakoupit pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS.

https://www.horosvaz.cz/cestovni-pojisteni/

Úrazové pojištění:
Vztahuje se na sportovní svazy a sportovní kluby sdružené v České unii sportu (ČUS), tj. i na ČHS a jeho členy, na základě smlouvy mezi Českým olympijským výborem (ČOV) a pojišťovnou Kooperativa. Pojištění je automatickou součástí členství v ČHS, není možné je individuálně objednat. Vztahuje se pouze na pojistné události při organizovaných akcích.

https://www.horosvaz.cz/pojisteni-pro-cleny/urazove-pojisteni/

ČHS TRIO:
Představujeme vám nový balíček služeb ČHS Trio, který při svých aktivitách oceníte. Přináší vám vše, co můžete potřebovat – od spolehlivého pojištění přes 50% slevy na ubytování v alpských chatách po celé Evropě až po členské výhody Českého horolezeckého svazu. 

Co přesně ČHS Trio obsahuje?

Cestovní pojištění UNIQA

Unikátní pojištění vzniklo ve spolupráci ČHS s Pojišťovnou UNIQA a.s. Lze ho sjednat pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS, nikoli v pobočce pojišťovny.
Jedná se o celoroční pojištění, které se vztahuje i na horolezectví, vysokohorskou turistiku, ferraty, skialpinismus, vodní sporty, ježdění na horských kolech, kitting a další sporty, včetně účasti na sportovních soutěžích.Výhody:Pojištění se vztahuje na jakýkoli pobyt v zahraničí. Nejen lezení, ale i pobyt u moře, poznávací zájezd, ozdravný pobyt, kurz či školení v zahraničí.Pojistné částky do 2 milionů Kč na léčebné výlohy a asistenční služby.Krytí nákladů na záchranné operace (horská služba, využití vrtulníku).Pojištění není omezeno nadmořskou výškou, ve které k případnému incidentu dojde.

Ubytování v alpských chatách a další výhody
V rámci balíčku získáváte členství v Slovinském horolezeckém svazu (PZS – Planinska zveza Slovenije), díky kterému můžete využít až 50% slevy na ubytování ve více než 1300 alpských chatách v Rakousku, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Španělsku, Slovinsku, a dokonce i Lichtenštejnsku.

Členství v ČHS

Lezete rádi po skalách? Český horolezecký svaz se stará o váš komfort a bezpečnost při lezení. Členstvím se tak podílíte na údržbě skalních oblastí po celé České republice.

http://www.horosvaz.cz/chs-trio/

Seznam úkolů a prací na Blatinách

Kamarádi brigádníci.

Nyní máte možnost si vybrat co budete na brigádě dělat. Do sekce Blatiny byl přidán seznam úkolů a prací, které je nutno na Blatinách zajistit. (Seznam je viditelný až po přihlášení.) Jsou v něm obsaženy jak práce jednoduché, tak vysoce kvalifikované. Vybírejte si přednostně úkoly s prioritou 1 a 2 (1-nejvyšší, 5-nejnižší). Náročné úkoly je vhodné plnit ve skupinách a rozdělit do etap.

Se záměrem vzít si nějaký úkol za svůj kontaktujte prosím dostatečně dopředu správce a výbor VHS.
Pomožte Blatiny zútulnit pod heslem - HOROLEZCI SOBĚ.

Výbor VHS