registrace | zapomenuté heslo

Nástěnka

Na tomto místě můžete podobně jako na nástěnce v klubovně najít různé informace a sdělení, plakáty a pozvánky na různé akce pořádané buď v rámci VHS, nebo i jinde. Informace se sem vystavují nejčastěji podle domluvy se správcem serveru. Umístit je sem mohou i členové výboru. Pokud chcete něco na nástěnce zveřejnit a nehodí se to umístit např. do kalendáře akcí nebo do diskuse, neváhejte svůj příspěvek poslat emailem nebo přes webový kontaktní formulář.

Zrušení výstupu roku v kategorii Boulder Muži

Vzhledem k okolnostem udělení výstupu roku 2022 za mužský boulder, kdy byl oceněn výstup, který neodpovídal pravidlům soutěže, se udělení ocenění za tento výstup ruší a tato kategorie ani oceněna nebude.


Vysvětlení:
Vilém Pavelka si bohužel zapsal tento výstup do soutěže, přestože nesplňoval parametry pro úspěčný přelez (top nechytl oběma rukama). Kvůli tomu se rozpoutala zbytečně vyostřená diskuse, kde šla stranou slušnost i snaha něco vyřešit.
Vilém ten stejný den sice vylezl boulder stejné obtížnosti, který by parametry splňoval, ale vzhledem k nesrovnalostem v prvním zápisu bylo rozhodnuto tuto kategorii pro rok 2022 zrušit.

Ondra Marvánek, sportovní fererent

 

Lezecká soutěž


Po diskusi výboru jsme se rozhodli finančním příspěvkem podpořit i lezení venku, abychom nedotovali jen lezení na stěně.
Tím bychom také rádi oživili lezecké deníčky na našem webu (https://www.vhsbrno.cz/vystupy/), které by měly sloužit jako zdroj informací k lezeným cestám a oblastem.

Systém dotací
Výstupy zapsané do lezeckého deníčku na webu jsou hodnoceny stávajícím bodovým systémem, který zohledňuje obtížnost cesty, délku, styl apod. Dotace bude ve výši 1 Kč/bod. Maximální rozpočet pro rok 2022 je 22 500 Kč, pokud by měl být překročen, bude upravena dotace za 1 bod.
Výsledná dotace se zúčastněným připíše na konto Sport.
Protože by tyto dotace duplikovaly vyhodnocení lezecké soutěže v kategorii „Nejaktivnější lezec/lezkyně“, je tato kategorie zrušena a vyhlašovat se budou pouze kategorie „Nejhodnotnější výstup na skalkách/horách/písku“.

Jaké zápisy se hodnotí/počítají?
Hodnotí se: OS, OSF, RP, PP
AF – pouze hory a písky
Ostatní AF, za vůdcem, pytel se nehodnotí
Opakované výstupy – ano

Zavedení této dotace berte prosím jako pokus o podporu lezení venku. Po čase systém vyhodnotíme a provedeme potřebné změny, např. úprava bodování, vylepšení databáze cest, výše dotace. Výbor VHS rád přijme jakékoliv zpětné reakce, nápady. Pokud k tomu budete něco mít, tak se klidně obraťte na členy výboru. Prosíme však o konstruktivní diskuzi.

 

 

Pojištění pro členy ČHS


Cestovní pojištění UNIQA:
Je poskytováno na základě rámcové smlouvy mezi ČHS a pojišťovnou UNIQA, a.s. Vztahuje se i na horolezectví, skialpinismus a další outdoorové aktivity včetně vodáctví. Pojištění je možné zakoupit pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS.

https://www.horosvaz.cz/cestovni-pojisteni/

Úrazové pojištění:
Vztahuje se na sportovní svazy a sportovní kluby sdružené v České unii sportu (ČUS), tj. i na ČHS a jeho členy, na základě smlouvy mezi Českým olympijským výborem (ČOV) a pojišťovnou Kooperativa. Pojištění je automatickou součástí členství v ČHS, není možné je individuálně objednat. Vztahuje se pouze na pojistné události při organizovaných akcích.

https://www.horosvaz.cz/pojisteni-pro-cleny/urazove-pojisteni/

ČHS TRIO:
Představujeme vám nový balíček služeb ČHS Trio, který při svých aktivitách oceníte. Přináší vám vše, co můžete potřebovat – od spolehlivého pojištění přes 50% slevy na ubytování v alpských chatách po celé Evropě až po členské výhody Českého horolezeckého svazu. 

Co přesně ČHS Trio obsahuje?

Cestovní pojištění UNIQA

Unikátní pojištění vzniklo ve spolupráci ČHS s Pojišťovnou UNIQA a.s. Lze ho sjednat pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS, nikoli v pobočce pojišťovny.
Jedná se o celoroční pojištění, které se vztahuje i na horolezectví, vysokohorskou turistiku, ferraty, skialpinismus, vodní sporty, ježdění na horských kolech, kitting a další sporty, včetně účasti na sportovních soutěžích.Výhody:Pojištění se vztahuje na jakýkoli pobyt v zahraničí. Nejen lezení, ale i pobyt u moře, poznávací zájezd, ozdravný pobyt, kurz či školení v zahraničí.Pojistné částky do 2 milionů Kč na léčebné výlohy a asistenční služby.Krytí nákladů na záchranné operace (horská služba, využití vrtulníku).Pojištění není omezeno nadmořskou výškou, ve které k případnému incidentu dojde.

Ubytování v alpských chatách a další výhody
V rámci balíčku získáváte členství v Slovinském horolezeckém svazu (PZS – Planinska zveza Slovenije), díky kterému můžete využít až 50% slevy na ubytování ve více než 1300 alpských chatách v Rakousku, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Španělsku, Slovinsku, a dokonce i Lichtenštejnsku.

Členství v ČHS

Lezete rádi po skalách? Český horolezecký svaz se stará o váš komfort a bezpečnost při lezení. Členstvím se tak podílíte na údržbě skalních oblastí po celé České republice.

http://www.horosvaz.cz/chs-trio/

Seznam úkolů a prací na Blatinách

Kamarádi brigádníci.

Nyní máte možnost si vybrat co budete na brigádě dělat. Do sekce Blatiny byl přidán seznam úkolů a prací, které je nutno na Blatinách zajistit. (Seznam je viditelný až po přihlášení.) Jsou v něm obsaženy jak práce jednoduché, tak vysoce kvalifikované. Vybírejte si přednostně úkoly s prioritou 1 a 2 (1-nejvyšší, 5-nejnižší). Náročné úkoly je vhodné plnit ve skupinách a rozdělit do etap.

Se záměrem vzít si nějaký úkol za svůj kontaktujte prosím dostatečně dopředu správce a výbor VHS.
Pomožte Blatiny zútulnit pod heslem - HOROLEZCI SOBĚ.

Výbor VHS