registrace | zapomenuté heslo

Nástěnka

Na tomto místě můžete podobně jako na nástěnce v klubovně najít různé informace a sdělení, plakáty a pozvánky na různé akce pořádané buď v rámci VHS, nebo i jinde. Informace se sem vystavují nejčastěji podle domluvy se správcem serveru. Umístit je sem mohou i členové výboru. Pokud chcete něco na nástěnce zveřejnit a nehodí se to umístit např. do kalendáře akcí nebo do diskuse, neváhejte svůj příspěvek poslat emailem nebo přes webový kontaktní formulář.

Podpora pro rodinu Toma Kudrny

S těžkým srdcem oznamujeme, že náš kamarád, manžel a táta Tomáš Kudrna zemřel při lezení v Patagonii. Neštěstí se stalo po prudké změně počasí během horolezeckého výstupu dne 19. 1. 2019. Špatné počasí zatím nedovoluje žádnou další akci a zatím nejsou známy ani žádné bližší okolnosti neštěstí.

Pojďme v těchto těžkých chvílích ubrat alespoň jednu starost, a to finanční zajištění rodiny. Pokud chcete podpořit Tomovu rodinu finančně, můžete využít bankovní účet, který je veden na jméno Lucky Kudrnové Vosečkové (manželky). Pomoct je možné buď jednorázovou částkou, nebo nastavením trvalého příkazu na pravidelné zasílání platby. Všechny finance budou využity pro Tomášovy děti, chod domácnosti a zajištění do budoucna.

Číslo účtu vedeného u mBank: 670100-2210246622/6210.

Moc děkujeme za vaši pomoc i projevy podpory ode všech, i když nestíháme na všechny reagovat.

Dotace lezeckých stěn - zima 2018/2019

 

S účinností od 1. 11. 2018 jsou obnoveny dotace vstupného pro členy VHS na lezecké stěny pro zimní sezónu 2018/2019.

V této zimní sezóně bude pokračovat systém dotací nastavený v minulých letech, který funguje bez ohledu na to, zda je vstup hrazen jednorázově anebo z depozitu (na permici) a v jaké výši.

Aktuálně jsou dotace poskytovány za vstupy na těchto stěnách:

Dotace na každý vstup člena VHS bude shodná, a to 40 Kč. Nebude připisována na kredit ani o ni nebude snižováno vstupné, to normálně uhradíte. Podle evidence vstupů (viz níže) Vám bude připsána souhrnná částka k 31. 12. 2018 a k 1. 4. 2019 na konto SPORT ve VHS, odkud ji potom můžete čerpat.

Dotaci bude možné uplatnit maximálně 30x.

Na pokladně stěn, kde platíte vstup, jsou umístěny sešity s nápisem DOTACE VHS, kam pouze zapíšete datum vstupu a své jméno.

Do sešitu zapisujte:

  • pouze do řádků
  • do každého řádku pouze jeden záznam o vstupu jednoho člena
  • do řádku zapište datum vstupu a plné jméno člena (jméno a příjmení)

Do sešitu nepište:

  • nečitelně
  • přezdívky (ani vtipné ani známé)
  • více jmen na jeden řádek
  • kokotiny
  • vstupy zpětně

Personál stěn zapisování do sešitů nekontroluje a nepřipomíná, nemá cenu z nich tahat informace k dotacím. Kontrolovat je budu já, porovnávat s evidencí členů VHS a připisovat Vám peníze na konto SPORT.

Dotace budou poskytovány za vstupy od 1. 11. 2018 do 1. 4. 2019, případně po dobu kratší nebo i delší, podle stavu vyčerpání celkové částky vyčleněné na dotace.

Nakonec upozornění: následek případných leváren v evidenci je škrtnutí všech dotací pro jedince za sezónu!

 

Případné dotazy na webu v diskuzi.

Za VHS

Jirka Žižkovský

 

Zvýhodněné ceny členství/pojištění ÖEAV na rok 2019

Kancelář OEAV.CZ (V-tour) opět nabízí pro členy VHS Brno pojištění u Österreichischer Alpenverein za výhodné ceny.

 

Kontakt:
Alpenverein OEAV.CZ
Údolní 57, 602 00, Brno 
Tel. 606 075 575
otevřeno: po – čt 9:00 – 18:00, pá 9:00 – 16:00
clenstvi@oeav.cz
www.oeav.cz

Nepálské dny v Brně 2019

Pozvánka na cyklus přednášek a výstavy zde.

Výstava fotografií v KJM.

Výstava fotografií v MZK.

Pojištění pro členy ČHS

Novinky v cestovním pojištění pro rok 2019 najdete na webu ČHS.

Cestovní pojištění UNIQA:
Je poskytováno na základě rámcové smlouvy mezi ČHS a pojišťovnou UNIQA, a.s. Vztahuje se i na horolezectví, skialpinismus a další outdoorové aktivity včetně vodáctví. Pojištění je možné zakoupit pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS.

https://www.horosvaz.cz/cestovni-pojisteni/

Úrazové pojištění:
Vztahuje se na sportovní svazy a sportovní kluby sdružené v České unii sportu (ČUS), tj. i na ČHS a jeho členy, na základě smlouvy mezi Českým olympijským výborem (ČOV) a pojišťovnou Kooperativa. Pojištění je automatickou součástí členství v ČHS, není možné je individuálně objednat. Vztahuje se pouze na pojistné události při organizovaných akcích.

https://www.horosvaz.cz/pojisteni-pro-cleny/urazove-pojisteni/

ČHS TRIO:
Představujeme vám nový balíček služeb ČHS Trio, který při svých aktivitách oceníte. Přináší vám vše, co můžete potřebovat – od spolehlivého pojištění přes 50% slevy na ubytování v alpských chatách po celé Evropě až po členské výhody Českého horolezeckého svazu. 

Co přesně ČHS Trio obsahuje?

Cestovní pojištění UNIQA

Unikátní pojištění vzniklo ve spolupráci ČHS s Pojišťovnou UNIQA a.s. Lze ho sjednat pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS, nikoli v pobočce pojišťovny.
Jedná se o celoroční pojištění, které se vztahuje i na horolezectví, vysokohorskou turistiku, ferraty, skialpinismus, vodní sporty, ježdění na horských kolech, kitting a další sporty, včetně účasti na sportovních soutěžích.Výhody:Pojištění se vztahuje na jakýkoli pobyt v zahraničí. Nejen lezení, ale i pobyt u moře, poznávací zájezd, ozdravný pobyt, kurz či školení v zahraničí.Pojistné částky do 2 milionů Kč na léčebné výlohy a asistenční služby.Krytí nákladů na záchranné operace (horská služba, využití vrtulníku).Pojištění není omezeno nadmořskou výškou, ve které k případnému incidentu dojde.

Ubytování v alpských chatách a další výhody
V rámci balíčku získáváte členství v Slovinském horolezeckém svazu (PZS – Planinska zveza Slovenije), díky kterému můžete využít až 50% slevy na ubytování ve více než 1300 alpských chatách v Rakousku, Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku, Španělsku, Slovinsku, a dokonce i Lichtenštejnsku.

Členství v ČHS

Lezete rádi po skalách? Český horolezecký svaz se stará o váš komfort a bezpečnost při lezení. Členstvím se tak podílíte na údržbě skalních oblastí po celé České republice.

http://www.horosvaz.cz/chs-trio/

Seznam úkolů a prací na Blatinách

Kamarádi brigádníci.

Nyní máte možnost si vybrat co budete na brigádě dělat. Do sekce Blatiny byl přidán seznam úkolů a prací, které je nutno na Blatinách zajistit. (Seznam je viditelný až po přihlášení.) Jsou v něm obsaženy jak práce jednoduché, tak vysoce kvalifikované. Vybírejte si přednostně úkoly s prioritou 1 a 2 (1-nejvyšší, 5-nejnižší). Náročné úkoly je vhodné plnit ve skupinách a rozdělit do etap.

Se záměrem vzít si nějaký úkol za svůj kontaktujte prosím dostatečně dopředu správce a výbor VHS.
Pomožte Blatiny zútulnit pod heslem - HOROLEZCI SOBĚ.

Výbor VHS